אלעזר שטרן מסרב להפסיק להיות נודניק

דובר צה"ל, סליחה, אתר ווינט, מוסר היום כי נמצא הפתרון סוף סוף להשתמטות חסרת המעצורים של המוני פרזיטים צמאי חיים. בשצף קצף של הלל מזעזע למוחו המעוות של אלעזר שטרן, מסביר המסביר הלאומי חנן גרינברג (אם זה עיתונאי, אני כמובן צנצנת) כי מנהלי תיכונים פשוט יידרשו למסור מידע על תלמידיהם לרשויות הצבא, וככה הצבא יוכל לדעת יותר טוב מי הנצנצן המנייאק התורן שמבקש לעשות משהו אחר שלא כרוך בשמירה במחסום.

כותב גרינברג: "בימים אלו נקבעים באגף משאבי אנוש הקריטריונים לביצוע התוכנית, ולאחר שתאושר מבחינה משפטית, יוכל צה"ל להתחיל ולקבל את כל המידע על הצעירים טרם גיוסם". אז זהו, כבר אין חינוך. המטרה הרשמית, עם יישום התוכנית, של מנהלי בתי הספר, היא להכשיר חיילים. מי שאמור להיות אמון על חינוך משמש כסוכן, אפילו לא סמוי (סטייל גדנ"ע לבוגרי הריאלי חיפה ועוד כל מיני בתי ספר מוזרים שכאלה מביניכם), אלא פשוטו כמשמעו – שטינקר של הצבא. מטרתה של התוכנית של שטרן היא לגלות, למשל, מי אהוד על חבריו ונחשב כמנהיג, ואז אם הוא בא ללשכת הגיוס ומנסה לטעון שהוא לא יכול להתמודד מבחינה חברתית בצבא, להכריח אותו להתגייס על סמך זה שהיו לא הרבה חברים בתיכון.

מגוחך? כן.

הניסוח עצמו הוא לא פחות נורא: "ולאחר שתאושר מבחינה משפטית…". ככה זה אצלנו: אם הצבא רוצה אז הוא מקבל. כשהוא רצה לכתר ערים פלסטיניות, אף שר או בית משפט לא הצליח לעצור אותו. כשהוא רצה להפקיע קרקעות או לגלח עצים לטובת צרכי ביטחון, אף אחד לא היה יכול לעמוד מולו. כשהוא רצה לצאת למלחמה על כבודו האבוד, הוא קיבל אותה. אנחנו לא מסוגלים לעמוד מול "הביטחון" ומול אחיו הגדול, והמפחיד עוד יותר, "צרכי הביטחון". למי שקורא את הכתבה הזו, אין שום ספק, לא יהיה שום מעצור בדרך ליישום התוכנית של שטרן.

אבל אל חשש, חנן גרינברג מסביר לנו ש"הגורם הצבאי הדגיש כי התוכנית תצא לפועל רק אחרי שתוסכם מול גופים שונים, כולל גורמים חיצוניים, ותקבל הסכמה מלאה, כולל חוות דעת משפטית." מזל. כבר דאגתי שזה יהיה אחרת. לשנייה דאגתי כבר לעתיד התוכנית. מזל שגרינברג גם מבהיר לנו גם ש"צה"ל יצטרך בדרך להפעלת התוכנית להתמודד מול לא מעט משוכות, ייתכן גם כאלה שיצוצו מכיוון משרד החינוך". באמת? ייתכן ככה? באמת שקשה להאמין. אני ממש מקווה שמשרד החינוך והשרה האולטרה-ליברלית שבראשו לא יידפקו את התוכנית המצויינת הזו, בעיקר מכיוון ש"גם למהות המידע שיתקבל תהיה השלכה רבה מאחר ובצה"ל יודעים שיש להקפיד ולא לעבור את הגבול הדק של צנעת הפרט". פיווו…. נרגעתי!

זה שהתוכנית מעוותת זה ברור, אני מקווה. אם היא תיושם, הטענה כאילו אדם במדינת ישראל הוא אזרח, או ילד, עד גיל שמונה עשרה, אחרי זה חייל, ואחרי זה אזרח וחייל מילואים, תהיה טענה שקרית. אם כבר בגיל חמש עשרה הצבא פוקח עלייך את עינו, הרי שכבר בגיל חמש עשרה אתה חייל, אתה לא אזרח פרטי. כנראה שאין שום אפשרות במדינה הזאת להיות סתם אדם ולא כלי במשחק של הצבא. לפחות לא אם תוכניותיו של אלעזר שטרן ייתגשמו. כבר שנים אני חי בפחד שהעולם הזה יראה כמו שהאלוף אלעזר שטרן רוצה שהוא ייראה, והשטרן הזה רק ממשיך ומתקדם במערכת הצבאית. אמאל'ה.

ועוד קצת על התקשורת המגויסת הנוראית הזו. אתר ווינט רשאי לכתוב מה שהוא רוצה, לפרסם מה שהוא רוצה, ולהאמין במה שהוא רוצה. הוא גוף פרטי ועסקי. מהקוראים הנבונים, לעומת זאת, הייתי מצפה לקצת יותר. הכתבה הזו, שהיה הכל חוץ מאוביקטיבית, לא מופיעה בעמודי הדעות או הפרשנות. היא כתבה חדשותית. כמו שאני מצפה מהקורא הנבון שיפעיל את הביקורתיות הראויה כשהוא קורא את "מקור ראשון" או "הארץ", אני מצפה ממנו שיידע גם להפעיל אותה כשהוא קורא את "העיתון של המדינה". כי מסתבר שמילולית זה אכן כך – זה אכן העיתון של המדינה.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה האח הגדול, הצבא, תקשורת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על אלעזר שטרן מסרב להפסיק להיות נודניק

 1. ערן הגיב:

  אין חדש תחת השמש: ויינט הוא הבטאון של המדינה ושטרן היה ונשאר פאנט
  במילים אחרות: יש אצלכם מקום על הספה ?

  ע

 2. ועוד איך יש חדש: שטרן כבר לא משאיר את הפאנטיות שלו בגבולות הצבא הנוכחיים, אלא לא מתבייש בכלל פשוט להרחיב את גבולות הצבא.

 3. אלי הגיב:

  מה שמדאיג אותי זה שאנשים מן הישוב לא יבינו על מה אתה מדבר ומה אתה רוצה מהצבא הקשוד והמוסרי בעולם. כשהתרעמתי בזמנו על התוכנית להביא אלופים לבתי הספר ככה להרמת המורל, אנשים לא הבינו על מה אני מדבר.
  לפעמים ברגעי יאוש אני באמת חושב לכל עם יש את ההנהגה והשלטון המגיעים לו, אחרת כבר מזמן היו הופכים פה שולחנות.

  אלי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s