מכתב הסטודנטים – קריאה לפעולה

ברי המזל שבינינו שזכו או זוכים לגור בירושלים יודעים טוב מאוד במה דברים אמורים. אנחנו יודעים טוב מאוד שכל הסיסמאות נגד חלוקת ירושלים, בירתנו המאוחדת לנצח נצחים, הן ריקות מתוכן. אנחנו יודעים שעם כל הקושי שבעניין, פשרה בירושלים חייבת להיות. אנחנו יודעים שאין שום סיבה שעל בית ספר במזרח ירושלים יונף הדגל הישראלי. אנחנו גם יודעים איפה יהיה הגבול, שזה פחות או יותר איפה שהוא קיים היום בצורה חצי רשמית. עם כל זה שמספרים כל הזמן כמה זה יהיה מסובך, אנחנו יודעים שיש דברים שיהיו מסובכים יותר. למשל עוד מלחמה.

אז כן, ההנהגה שלנו חייבת לומר בקול ברור שהיא מוכנה להתפשר בירושלים. הטקטיקות של חצאי האמיתות ודחיית הבעיות האמיתיות לא הצליחה עד היום. מעבר לאמירה, ההנהגה חייבת גם לבצע. חשוב שבאנאפוליס תדע ההנהגה הישראלית שמה שמונח על כף המאזניים זה העתיד של המזרח התיכון, לא רק עתידה הפוליטי. חשוב גם שהיא תדע שמאחורי צעדים קשים שהיא תהיה מוכנה לעשות יהיה ציבור שיתייצב מאחוריה. אנחנו לא סבלנו את שרון אבל אפשרנו לו ועזרנו לו לעשות את ההתנתקות כי ידענו שבסופו של יום פינוי המתנחלים מרצועת עזה היה הצעד הנכון. גם את אולמרט אנחנו לא מעריצים ולא מכבדים, אבל הוא, אם נרצה או לא, ראש הממשלה שלנו היום. וראש הממשלה הזה יכול אם הוא ירצה להשיג הישג משמעותי ונכון באנאפוליס, ואנחנו חייבים לעזור לו ולהראות את הדרך.

בזמן שרוב הציבור שותק מתוך האפאתיות הנוחה שנכנסנו אליה קמה קבוצת סטודנטים מירושלים והחליטה לעשות מעשה. במכתב שהם מתכוונים להגיש לראש הממשלה בשם צעירי ירושלים ובשם דורשי שלומה הם מפצירים בו לא לפספס את ההזדמנות ולחזור מאנאפוליס עם הסכם.

הנה האתר שלהם.

הנה המכתב.

הנה העצומה.

תחתמו, זה חשוב. אתמול דיברתי על העצומה הזאת עם ידידה שלי שעוסקת יום יום בעבודתה בסכסוך הישראלי-פלסטיני והיא הבהירה לי את כל הבעיות שיש לה עם הועידה והחששות שיש לה מלתת את העניין החשוב הזה בידיהם החלשות של אולמרט ואבו מאזן. אני מבין ומזדהה עם זה. אבל בסופו של יום, ועידת אנאפוליס היא מה שיש על השולחן ואולמרט הוא מי שמנהיג אותנו. אנחנו יכולים לקיים דיונים אינטלקטואלים ארוכים וסבוכים על מה באמת יהיה הכי טוב למזרח התיכון או שאנחנו יכולים להתמודד עם המציאות שהפוליטיקאים מציבים בפנינו. עכשיו יש, כמו שכבר אמרתי ואני יוצא נודניק, הזדמנות להשפיע על זה לכיוון חיובי. תחשבו על האפקט שיכול להיות למכתב כזה אם המון אנשים יחתמו עליו.

באמת שאני חייב לדעת מתי לפרוש בשיא ולסיים פוסטים שאמורים להיות קצרים.

זהו. לכו לחתום.

מודעות פרסומת
פוסט זה פורסם בקטגוריה אולמרט, ירושלים, שלום, שמאל ישראלי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s